piątek, 20 września 2019

Włochy. Spacer po Neapolu.

"Można o tym wszystkim mówić i opowiadać, można malować, ale to co się widzi, przekracza wszelkie wyobrażenia. Brzegi i zatoki, Wezuwiusz, miasta, przedmieścia, zamki, wille! Wybaczam wszystkim, którzy w Neapolu odchodzą od zmysłów."
Johann Wolfgang von Goethe ('Podróż Włoska')

wtorek, 17 września 2019

piątek, 13 września 2019

Film. Pompeje.

Kiedy zwiedzaliście z nami stare miasto Pompeii wspominaliśmy, że wrócimy do tego miejsca. Tym razem już nie na żywo, lecz przez pryzmat filmu, który polecamy zobaczyć przed wyjazdem w tym kierunku:


POMPEJE

piątek, 6 września 2019

Gra. Angry Birds Friends.

Dawno nic nie było z przeglądu gier, w które od czasu do czasu sobie pogrywamy. Dziś chcemy przedstawić Wam grę, którą znamy prawie wszyscy. Piszemy, że prawie - dlatego, że na pewno znajdą się osoby, które pierwszy raz słyszą o:


ANGRY BIRDS FRIENDS

wtorek, 3 września 2019

Puzzle. Ułożone w sierpniu.

Dziś przerywamy podróż po pięknych miastach Italii. Wrócimy do wycieczki niebawem. Nowy miesiąc, nowy post! Dobrze pamiętacie, dziś podsumowanie naszego puzzlowego szaleństwa. A więc zaparzyć mamy dla Was kawę czy herbatę. Jeśli wolicie sok lub wodę - nic nie stoi na przeszkodzie. Ciepły napój? Zimny? Do tego małe ciasteczko. No dobrze - dwa małe ciasteczka 😀😀 i ruszamy w puzzlową przygodę:

Słodki piesek od firmy Trefl złożony z 500 elementów:

piątek, 30 sierpnia 2019

Włochy. Polski Cmentarz Wojskowy na Monte Cassino.

Czerwone maki na Monte Cassino
Zamiast rosy piły polską krew.
Po tych makach szedł żołnierz i ginął,
Lecz od śmieci silniejszy był gniew.
Przejdą lata i wieki przeminą,
Pozostaną ślady dawnych dni
I tylko maki na Monte Cassino
Czerwieńsze będą, bo z polskiej wzrosną krwi.

wtorek, 27 sierpnia 2019

Włochy. Opactwo na Monte Cassino.

Dziękujemy za wspólną zabawę pod ostatnim postem. Kto odgadł, że jedziemy dziś do kolejnego miasta włoskiego: Monte Cassino? - Łapka w górę ✋✋✋!!
Dziś przejdziemy się po Klasztorze Benedyktyńskim, które zwiedziliśmy podczas wycieczki na Polski Cmentarz Wojskowy (pojawi się w nadchodzącym poście w piątek):
⬆️ Widok na opactwo Benedyktyńskie ze ścieżki prowadzącej na Cmentarz Polski Wojskowy.

piątek, 23 sierpnia 2019

Włochy. Asyż. Zwiedzamy miasto.

Zwiedziliśmy Pompei (klik1 / klik 2). Zobaczyliśmy piękną Bazylikę Św. Franciszka (klik) w Asyżu. Dziś pozostajemy jeszcze w Assisi, gdyż chcemy zabrać Was na mały spacer po mieście. Liczymy na to, że tak jak i nam - Wam również miasteczko przypadnie do gustu.
⬆️ Jeden z hoteli w Asyżu.

wtorek, 20 sierpnia 2019

Włochy. Asyż i Bazylika św. Franciszka.

Kierując się w ostatni dzień w stronę Umbrii, nie mogliśmy nie zahaczyć o Asyż. Był to chyba najgorętszy dzień podczas wojaży po Italii. Z czym, a raczej z kim kojarzy się Wam włoskie miasto Assisi? Myślimy, że każdy zna odpowiedź. Chodzi o Świętego Franciszka. Zapraszamy do oglądnięcia z nami Bazyliki (tylko z zewnątrz):

piątek, 16 sierpnia 2019

Włochy. Pompeje. Zwiedzamy ruiny starego miasta.

Tragiczną historię Pompei poznaliśmy w poprzednim poście (tutaj). Dziś zapraszamy Was na troszkę dłuższą fotorelację z tego magicznego i pełnego uroku miasta. Miasta o tragicznej historii. Jeszcze poprawniej napiszemy, że


Zapraszamy Was na wycieczkę po ruinach starego miasta Pompei.

⬆️ "Strażnik" Pompei.

poniedziałek, 12 sierpnia 2019

Włochy. Pompeje. Wulkan Wezuwiusz patrzący na zniszczone miasto.

Wreszcie udało się nam, po ponad roku uporządkować zdjęcia z Włoch. Nie będziemy się trzymać ramowego planu kilkudniowej wycieczki. Ruszamy więc dziś do miasta, które jest ruiną. Miasta, które wiele wycierpiało. Tym włoskim miastem jest: Pompei (Pompeje).

niedziela, 4 sierpnia 2019

Puzzle. Ułożone w lipcu

Jak co miesiąc zdajemy relację z ułożonych obrazów lipcu. Troszkę się nam tego nazbierało. Na początek wrzucimy 24 bajkowe obrazki złożone z 54 elementów (taka kontynuacja z zeszłego miesiąca). Na początku tylko ten piesek jest od firmy: Castorland, pozostałe 23 od firmy: Trefl.
⬆️ Castorland. 54el.

środa, 31 lipca 2019

Szpitalnie - co warto ze sobą zabrać.

Stało się. Wracamy ponownie do szpitala. Tym razem wszystko było planowane. Jakoś ten rok bardziej obfituje u nas w zwiedzanie szpitali, niż naszej Ojczyzny. Widocznie tak ma być i trzeba się pogodzić. Jedziemy dalej niż do naszych miejscowych szpitali. I to na wczesną godzinę! Trzeba było się ruszyć nad ranem i jechać z wielkim zapasem, aby dotrzeć do celu.

sobota, 27 lipca 2019

Koktajl z truskawek i czarnej porzeczki

W tym roku krucho, jeśli o owoce chodzi. Czarna porzeczka bardzo słabo obrodziła w porównaniu z zeszłym rokiem. I co tu zrobić z taką niewielką ilością porzeczek? W zeszłym roku nam zasmakował, to powtórzyliśmy i w tym:


Koktajl z czarnej porzeczki i truskawek:


wtorek, 23 lipca 2019

Italia - plan wycieczki

Rok 2018 w porównaniu z obecnym obfitował w wiele pięknych wycieczek i wyjazdów. W tym roku, jakoś szczęście i zdrowie mniej dopisuje, ale nie poddajemy się. W czerwcu wraz z biurem podróży Rainbow Tours wyruszyliśmy na objazdową wycieczkę po Italii.

piątek, 19 lipca 2019

Zamek w Pszczynie.

Dziś chcemy Was zabrać na wycieczkę do Pszczyny. Cofniemy się troszeczkę w czasie, do roku 2016. Zamek w Pszczynie, park oraz zagroda żubrów - to miejsca naszej pierwszej wycieczki.



wtorek, 16 lipca 2019

Aplikacja: Happy Color - Color by Number

- Co tam robisz? - pytam z zaciekawieniem Męża.
- Nic - odpowiedział, po czym szybko się ode mnie odsunął.
- No pokaż, co tam masz na tym telefonie - poprosiłam i ruchem ręki chciałam go złapać. Niestety Marco był szybszy i uciekł do drugiej części salonu. Nie dawało mi  to spokoju, więc poszłam za nim i udawałam, że się na niego rzucam.
- Poczekaj, bo zepsujesz! - krzyknął.
- No to pokazuj co tam robisz - nie odpuszczałam i machałam rękoma aby złapać za ten nieszczęsny telefon.
- Ufff... skończyłem. Zobacz - powiedział Marco odwracając telefon w moją stronę. Na ekranie znajdował się taki obrazek:
- I jak podoba się? - zapytał Marco, po czym dodał: - namalowałem specjalnie dla Ciebie.❤️
Jak tu nie kochać Męża? No powiedzcie mi jak??

piątek, 12 lipca 2019

Zapiekanka makaronowa z pomidorami.

Otwieram drzwi od lodówki i patrzę na dwie miseczki z makaronem.
- Czy musisz zawsze tyle tego makaronu gotować? - zapytał Marco - Nie lepiej jedno małe opakowanie a nie całą wielką paczkę.
- Hmm... zawsze boję się, że będziesz głodny - odpowiedziałam zadziornie.
- To co teraz zrobisz?
- Coś wymyślę - powiedziałam i wymyśliłam:

Zapiekanka makaronowa z dodatkiem pomidorów:

poniedziałek, 8 lipca 2019

Bawełniana rocznica ślubu

Dziś przywołujemy wspomnienia z przed dwóch lat - kiedy to przed ołtarzem powiedzieliśmy sobie "TAK". Nasza bawełniana (2) rocznica ślubu - ileż pięknych wspomnień z nią związanych ❤️❤️❤️.

Podziękować Wam chcemy.

Dziękujemy za to, że jesteście z nami. Za każdy komentarz i polubienie bloga - FP - IG.

W ramach możliwości staramy się odpowiadać na każdy zamieszczony przez Was komentarz oraz odwiedzać blogi.

Staramy się prowadzić blog regularnie i zamieszczać posty 2 RAZY w tygodniu. Dniami publikacji są: WTOREK i PIĄTEK o godzinie 5:00.

******
Blog nie jest blogiem sponsorowanym. Jeśli widnieją na nim banery (a widnieją), oznacza to, że My polecamy dane Biura Podróży (i nie tylko) z dobrej naszej woli. Jeśli coś w tym zakresie się zmieni (w co wątpimy), napiszemy. To samo będzie dotyczyło poszczególnych prezentacji rzeczy lub miejsca w utworzonym poście. Po więcej zapraszamy na blogową Politykę Prywatności .

Edi.Marco. Voyager