PUZZLE


"Człowiek bez pasji jest martwy.
Jest jak ryba bez wody
I jak ptak bez skrzydeł."
Edyta Sikora

Odwiedzasz bloga od jakiegoś czasu? - to pewnie wiesz, że jedną z naszych pasji jest:
UKŁADANIE PUZZLI

Troszkę historii z naszego życia:

Jako dziecko lubiłam puzzle. Miałam kilka wzorów między innymi: Piękną i Bestię czy Łazienki Królewskie w stolicy. Kiedy chodziłam na praktyki do pobliskiego Domu Pomocy Społecznej, bardzo polubiłam mieszkające w nim dziewczyny. Pewnego dnia wpadałam na pomysł, że przyniosę puzzle, abyśmy sobie poukładały na zajęciach. W ostateczności puzzle tam zostały. Jedynym obrazem, który się ostał był "Puppy" od Trefla złożony z 600 elementów. Edi.
⬆️ "Puppy" 600 el. Trefl

Jedyne puzzle jakie dostałem na urodziny przedstawiały sanktuarium Machu Picchu. Obraz złożony jest z 1000 elementów, od naszej polskiej firmy: Trefl. Kiedy dostałem te puzzle, to je układałem, ale poległem. Kiedy zostałem mężem Edi, przywiozłem je z rodzinnego domu do niej. Leżały sobie, aż w końcu zasiedliśmy do nich oboje i ułożyliśmy. To był nasz pierwszy wspólnie ułożony wzór, złożony z 1000 elementów. Marco.
⬆️ "Machu Picchu". 1000 el. Trefl. (Obraz wisi u rodziców).

Wszystko ruszyło niewinnie, kiedy to w drodze powrotnej do domu z Cieszyna zawitaliśmy w jednej z 'Biedronek'. W koszykach z zabawkami patrzył na nas mały biały piesek, z czerwoną apaszką. Ulegliśmy pokusie i kupiliśmy go. Kosztował 9,99zł. Przywieźliśmy go do domu. Musiał troszkę odczekać. Patrzył na nas swoimi oczkami i wygrał! To były nasze pierwsze małżeńskie puzzle, które wspólnie ułożyliśmy, złożone z 500 elementów od firmy: Trefl. Edi.
⬆️ Animal Collection. 500 el. Trefl. (obraz wisi u nas w salonie).

Obecnie kolekcja wynosi niespełna 500 pudełek, ułożonych zaś mamy niespełna 300 obrazów.
Pudełka zawierają obrazy złożone od 20 elementów do 42 000.
Na dzień dzisiejszy najmniejszy obraz ułożony przez nas ma 20 elementów a największy 1000.
Obecnie na warsztacie leżą dwa obrazy:
➡️ Edi układa 13 200 elementów. "Band Of Thunder." Clementoni.
➡️ Marco układa 1 500 elementów. "Kocie sprawy - kolaż." Trefl.

Ułożone puzzle i co dalej?

Informujemy, że puzzle nie trafiają z powrotem do pudełek. Puste pudełka lądują na strychu, pełne czekają na swoją kolej. Ułożone obrazy są podklejane. Kiedyś podklejaliśmy je na tekturkę klejem 😀. Zwykłym, szkolnym klejem w tubce. Kupiliśmy też kilka antyram, ale uznaliśmy, że w sumie wychodzi to dość drogo.
⬆️ "Steamtrain at Halstead." 1000el. King. (Obraz wisi u rodziców)

Dziś zmieniliśmy metody podklejania puzzli i zrezygnowaliśmy z całkowitego ich oprawiania. W OBI kupiliśmy jedną wielką płytę HDF 3mm.. Poprosiliśmy panów ze stolarni, aby przecięli ją na mniejsze wymiary:  48 x 34 cm. Wyszło niespełna 30 sztuk. Kupiliśmy też dwustronną taśmę klejącą, troszkę szerszą oraz zawieszki. Koszt w całości na jeden obraz złożony z 500 elementów nie przekracza 5 zł.
⬆️ "Dzikie zwierzęta." 500el. Trefl. (Wiszą w naszym salonie)

Na dzień dzisiejszy nie sprzedajemy obrazów. Jeśli robicie porządki i chcecie się pozbyć kilku pudełek, to my je chętnie przyjmiemy 😀. Zbieramy puzzle "starej daty". Marzy się nam taka domowa wystawa, którą powolutku tworzymy:
⬆️ Mała wystawa w salonie z puzzli 2D oraz 3D.

Co dalej? Zobaczymy. Młodzi jesteśmy a przyszłość przed nami 🙂.  Może kiedyś zostaniemy poproszeni o zrobienia jakiejś wystawy w Domu Kultury czy coś takiego - kto wie? - chyba nikt, nawet my.

Podsumowania:

➡️ Puzzle ułożone w styczniu 2020 r. - klik
➡️ Puzzle ułożone w grudniu 2019 r. - klik
➡️ Puzzle ułożone w listopadzie 2019 r. - klik
➡️ Puzzle ułożone w październiku 2019 r. - klik
➡️ Puzzle ułożone we wrześniu 2019 r. - klik
➡️ Puzzle ułożone w sierpniu 2019 r. - klik
➡️ Puzzle ułożone w lipcu 2019 r. - klik
➡️ Puzzle ułożone w czerwcu 2019 r. - klik
➡️ Puzzle ułożone w maju 2019 r. - klik
➡️ Puzzle ułożone w lutym 2019 r. - klik
➡️ Puzzle ułożone w styczniu 2019 r. - klik
➡️ Puzzle ułożone w roku 2018r. - klik

Wszystkie puzzle ułożone przez nas znajdziecie na naszym puzzlowym blogu, na który serdecznie zapraszamy: 



Jeśli macie FB - zapraszamy na FanPage, na którym znajdziecie dodatkowo każde pudełko, które czeka na ułożenie (i nie tylko):

facebook.com/kolekcjapuzzli

Oraz na nasze puzzlowe konto na IG. W końcu jak szaleć to szaleć:



Jeszcze nam brakuje konto z filmikami na YouTube 😀. Może z czasem pomyślimy. Na razie wystarczy nam blog, FB oraz IG. I tak jest co ogarniać.

6 komentarzy:

  1. Zgadzam się z cytatem :D Człowiek potrzebuje pasji i sama nie wyobrażam sobie życia bez pisania. A Wasza pasja też jest świetna. Motywuje mnie do tego, żeby z mężem też wrócić do układania puzzli :D Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Aleks dziękujemy za ciepłe słowa. A co do cytatu to sama go wymyśliłam.
      Udanego powrotu do układania puzzli. :)

      Usuń
  2. Mój brat ostatnio zakochał się w takich puzzlach 3D, jak te na ostatnim zdjęciu i złożył już 4 komplety :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Pięknie. Puzzle 3D są bardzo ciekawe. Bardzo nam się podobają.

      Usuń

Podziękować Wam chcemy.

Dziękujemy za to, że jesteście z nami. Za każdy komentarz i polubienie bloga - FP - IG.

W ramach możliwości staramy się odpowiadać na każdy zamieszczony przez Was komentarz oraz odwiedzać blogi.

Staramy się prowadzić blog regularnie i zamieszczać posty 2 RAZY w tygodniu. Dniami publikacji są: WTOREK i PIĄTEK o godzinie 5:00.

******
Blog nie jest blogiem sponsorowanym. Jeśli widnieją na nim banery (a widnieją), oznacza to, że My polecamy dane Biura Podróży (i nie tylko) z dobrej naszej woli. Jeśli coś w tym zakresie się zmieni (w co wątpimy), napiszemy. To samo będzie dotyczyło poszczególnych prezentacji rzeczy lub miejsca w utworzonym poście. Po więcej zapraszamy na blogową Politykę Prywatności .

Edi.Marco. Voyager