FOTOGRAFIA


"Które ze zdjęć jest moim ulubionym?
To, które zrobię jutro."
Imogen Cunningham

Jesteśmy amatorami, zwykłymi i prostymi. Nie rozumiemy do końca co to jakieś ISO czy przesłona. Ustawienia manualne - czasem korzystamy, a bardziej z nich korzysta Edi. Marco czasem zrobi zdjęcie swoim telefonem lub jakiś a'la portret żony 📷📷📷.

Moja przygoda fotografowania zaczęła się od I Komunii Świętej, kiedy w prezentach znalazł się aparat. Taki zwykły na klisze. Do dzisiaj działa, chociaż już zdjęć nim prawie nikt nie robi. Rodzice strzelają ujęcia telefonami lub aparatem kompaktowym, który dostał Tato na swoją 60 rocznicę urodzin. - Edi.

Jak możecie zauważyć, mało kiedy zdarza się post, który nie obfituje w zdjęcia. Przeważnie są wstawiane wszędzie 😀 - taka mania foto i tyle.

Jakie aparaty pomagają uwiecznić różne momenty i chwile naszego życia? Poznajcie nasze gwiazdy:

CANON PowerShot SX620 HS:

HI-WATT 330D:

OLYMPUS PEN E-PL7:

NIKON  Coolpix A10:

PANASONIC Lumix DMC-SZ10:

TOSHIBA Camileo S30:


Chyba telefonów nie musimy pokazywać ... standardowe "Szajsungi" 😀 x 4 domowników 😃😃

*********** ************* *********** ***********

Nie lubię podróżować, spacerować i nie mieć u swojego boku któregoś pomocnika do fotografowania. Nie ważne czy aparat czy telefon. Najczęściej na moich fotografiach znajdują się budynki, później rośliny i zwierzęta. Najrzadziej fotografuję ludzi. Nie rozumiem do końca fotografii portretowej ani też nie potrafię ustawiać ludzi do zdjęć. To ciężka praca i podziwiam osoby, które te sztuki mają opanowane. 
Chociaż kiedyś marzeniem moim było kupienie lustrzanki, to po przeanalizowaniu za i przeciw uznałam, że zatrzymam się na kompaktach. Raz spróbowałam bezlusterkowca ... ale czy warto go taszczyć na wycieczki? i tak i nie. Edi.


BUDOWLE:

➡️ Bazyliki - klik; Asyż (św. Franciszek);
➡️ Cmentarze - klik; Monte Cassino (Cmentarz Polski Wojskowy);
➡️ Dworce PKP - klik; Cieszyn; Bielsko-Biała; Poznań Główny; Wrocław Główny; Zebrzydowice;
➡️ Klasztory - klik; Monte Cassino (Benedyktyni);
➡️ Kościoły - klik
➡️ Pomniki - klik
➡️ Zamki i Pałace - klik; Bielsko Biała; Moszna; Pszczyna; 

FIGURKI:

➡️ Figurka POP Hatsune Miku - klik;
➡️ Kolorowe misie - klik;
➡️ Żółwie Ninja z Kinder Niespodzianki - klik;

LUDZIE:

➡️ Cosplay'erki - klik;
➡️ Cosplay'erzy - klik;
➡️ Cosplay Grupka - klik;
➡️ Edi - klik;
➡️ Marco - klik;

NATURA:

➡️ Pajęczyna - klik;
➡️ Tęcza - klik;
➡️ Wschód słońca - klik;
➡️ Zachód słońca - klik;

POJAZDY:

➡️ Auta - klik;
➡️ Łódki - klik;
➡️ Motocykle - klik;
➡️ Pociągi - klik;
➡️ Rowery - klik;
➡️ Samoloty - klik;
➡️ Statki - klik;
➡️ Traktory - klik;
➡️ Tramwaje - klik;

ROŚLINY:

➡️ Bratki - klik;
➡️ Kaktusy - klik;
➡️ Wrzosy - klik;

ZWIERZĘTA:

➡️ Koguty - klik;
➡️ Konie - klik
➡️ Koty - klik;
➡️ Kury - klik;
➡️ Łabędzie - klik;
➡️ Mewy - klik;
➡️ Pająki - klik;
➡️ Psy - klik;
➡️ Ślimaki - klik;

>> STRONA W CIĄGŁEJ AKTUALIZACJI <<

2 komentarze:

  1. Witaj Edi i Margo z tych wyżej wymienionych aparatów to znam Canon i Olympus chodzi miałam inne wersje tych marek. Z obu aparatów byłam i jestem zadowolona.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Pięknie. Z pierwszego Olympusa byłam zadowolona, z tego drugiego mniej, bo na gwarancji już dwa razy był w naprawie. Niemniej podoba się mi on i walczę z nim do końca.

      Usuń

Podziękować Wam chcemy.

Dziękujemy za to, że jesteście z nami. Za każdy komentarz i polubienie bloga - FP - IG.

W ramach możliwości staramy się odpowiadać na każdy zamieszczony przez Was komentarz oraz odwiedzać blogi.

Staramy się prowadzić blog regularnie i zamieszczać posty 2 RAZY w tygodniu. Dniami publikacji są: WTOREK i PIĄTEK o godzinie 5:00.

******
Blog nie jest blogiem sponsorowanym. Jeśli widnieją na nim banery (a widnieją), oznacza to, że My polecamy dane Biura Podróży (i nie tylko) z dobrej naszej woli. Jeśli coś w tym zakresie się zmieni (w co wątpimy), napiszemy. To samo będzie dotyczyło poszczególnych prezentacji rzeczy lub miejsca w utworzonym poście. Po więcej zapraszamy na blogową Politykę Prywatności .

Edi.Marco. Voyager