COSPLAY


"Nawet z pozoru najdziwaczniejsza,
najskromniejsza pasja jest czymś
bardzo, ale to bardzo cennym."
Stephen King

Od kilku lat bawimy się z Cosplay. A kiedy Ty się bawiłaś/-łeś? Mówisz, że nigdy. Jakoś nie uwierzymy w Twoją odpowiedź ... a dlaczego? Już tłumaczymy 😀.

Co oznacza słowo: "COSPLAY"?
To nic innego jak przebieranie się za postać z gier/ bajek / filmów itd. i jak najlepsze odwzorowywanie ubioru oraz gestów. 

Czy teraz nam wierzysz, że bawiłaś/-łeś się w cosplay  - nie świadomie (a jednak) w przedszkolu na balu przebierania? Czy nie oglądałeś przedstawienia w szkole? Czasem oparte na lekturze? A może dziś Twoje dzieci przebierają się za bajkowe postacie i uporczywie szyjesz lub wypożyczasz strój na balik szkolny. Musi to być idealny strój na Annę lub Elzę z 'Frozen'; dla chłopców Jack Sparrow czy nieustraszony Zorro 😀😀. Pamiętasz może za co się przebierałaś/-łeś??

Dziś coraz bardziej popularne są spotkania z cosplay'erami na konwentach, które przeważnie organizowane są w dużych miastach tj. Warszawa, Poznań, Wrocław, Kraków ale i troszkę mniejszych. My gościmy głównie na Pyronie w Poznaniu. Udało się nam też być raz nieświadomie na małym konwencie w Cieszynie: LAG Festival - nie wiem czy istnieje, bo niektóre konwenty z czasem upadają a pojawiają się nowe.


KONWENTY (klik):
⬆️ Kliknij w baner aby przejść do postów związanych z LAG Festival (Cieszyn) - jeszcze nie aktywny.
⬆️ Kliknij w baner aby przejść do postów związanych z Pyrkonem. (Poznań).

COSPLAY EDI:
⬆️ Luigi Cosplay. 

COSPLAY MARCO:
⬆️ Mario Cosplay.

>> STRONA W CIĄGŁEJ AKTUALIZACJI <<

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziękować Wam chcemy.

Dziękujemy za to, że jesteście z nami. Za każdy komentarz i polubienie bloga - FP - IG.

W ramach możliwości staramy się odpowiadać na każdy zamieszczony przez Was komentarz oraz odwiedzać blogi.

Staramy się prowadzić blog regularnie i zamieszczać posty 2 RAZY w tygodniu. Dniami publikacji są: WTOREK i PIĄTEK o godzinie 5:00.

******
Blog nie jest blogiem sponsorowanym. Jeśli widnieją na nim banery (a widnieją), oznacza to, że My polecamy dane Biura Podróży (i nie tylko) z dobrej naszej woli. Jeśli coś w tym zakresie się zmieni (w co wątpimy), napiszemy. To samo będzie dotyczyło poszczególnych prezentacji rzeczy lub miejsca w utworzonym poście. Po więcej zapraszamy na blogową Politykę Prywatności .

Edi.Marco. Voyager